Ekstraklasa - Piast pokonał Arkę
16.09.2018
07:41:00

Piast Gliwice pokonał u siebie Arkę Gdynia 1:0 (1:0) w meczu 8. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Michal Papadopulos w 62. minucie spotkania.

Od 42. minuty goście grali w "dziesiątkę" po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Andrij Bogdanow.

- Wywalczyliśmy i wydarliśmy Arce te trzy punkty. Cieszymy się z tego ile ich zgromadziliśmy, ale chcemy ich zdobyć jeszcze więcej - powiedział trener Waldemar Fornalik po zwycięskim meczu Piasta Gliwice.

We wcześniejszym sobotnim meczu Wisła Płock zremisowała z Miedzią Legnica 2:2 (1:2).

Piast, który odniósł piąte zwycięstwo w sezonie, ma 16 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Arka z dorobkiem 7 punktów jest na 11. pozycji. Prowadzi Lechia Gdańsk

Piast Gliwice - Arka Gdynia 1-0 (0-0)
1-0 - Papadopulos, 62 min.

Piast: Plach - Konczkowski, Czerwiński, Korun, Kirkeskov - Dziczek, Hateley - Mak (59. Badia), Valencia, Felix (82. Jagiełło) - Papadopulos (77. Parzyszek).

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak (87. Da Silva) - Bogdanov, Deja - Zarandia (65. Klimczak), Janota, Siemaszko (52. Danielak) - Jankowski.

Żółta kartka: Bogdanov, Danielak.

Czerwona kartka: Bogdanov (za 2 żółte).