Wiara i powołanie wśród młodych

fot. Dariusz Schmidt

Wielkimi krokami zbliżają się Światowe Dni Młodzieży w Panamie, które przeżywać będziemy za 4 miesiące. Przedtem już w październiku br. odbędzie się w Watykanie XV Ogólne Zgromadzenie Synodu Biskupów. Synodu, który ogólnie mówiąc zostanie poświęcony młodzieży. Tematem wiodącym kilkutygodniowego spotkania biskupów stanie się wiara i rozeznanie powołania właśnie wśród młodych ludzi.

Mając na uwadze owe wydarzenia dziś w naszej audycji ks. Jacek Plech razem ze swoimi gośćmi pójdą śladem myśli, analiz i wniosków dotyczących przyszłości Kościoła, czyli ludzi, którzy za kilka lat wejdą w dorosłość lub dopiero co ją osiągnęli. Jednym z gości będzie ks. Stanisław Gańczorz.Magazyn religijny Radia Katowice w każdy poniedziałek 19.15

W programie prezentowane są najnowsze informacje z życia i działalności Kościoła katolickiego (powszechnego i lokalnego) i Kościołów zrzeszonych w Śląskim Oddziale Polskiej Rady Ekumenicznej oraz zapowiedzi najważniejszych wydarzeń religijnych nadchodzącego tygodnia.

Zasadniczą częścią audycji jest Temat wieczoru. W kolejne poniedziałki miesiąca prezentowane są: społeczne nauczanie Kościoła, chrześcijańskie inspiracje we współczesnej kulturze,informacje o życiu i działaniu poszczególnych parafii, zakonów, zgromadzeń ruchów i stowarzyszeń, debaty o ważnych sprawach Kościoła i regionu oraz aktywności ludzi młodych w Kościele.

W ramach audycji pojawiają się również odpowiedzi na pytania nadesłane do Redakcji.

slady@radio.katowice.pl