Rektorat już po remoncie. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie.

fot. Małgorzata Lachendro

Po 8 latach zakończyła się modernizacja zabytkowego rektoratu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Dziś odbyło się uroczyste otwarcie i przecięcie wstęgi. 

Budynek będzie służyć głównie społeczności akademickiej. Powrócą tam biura rektorskie, kanclerskie oraz jednostki, mające bezpośredni dostęp do studentów tj. Biuro Współpracy z Gospodarką i Absolwentami, Centrum Transferu Wiedzy i Biuro Współpracy Międzynarodowej. Podczas wieloletnich prac m.in. odtworzono zabytkową wieżę, która została zniszczona w trakcie wojny, odbudowano i wzmocniono fundamenty oraz zamontowano nowe instalacje wentylacyjne, pożarowe i elektryczne. Pojawiły się także udogodnienia dla niepełnosprawnych.

 — Jest to moim zdaniem jeden z najpiękniejszych budynków Katowic — mówi rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. Robert Tomanek. 


Z okazji otwarcia zmodernizowanego budynku rektoratu urządzono specjalną wystawę karykatur i portretów członków Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Na karykaturę zdecydował się także sam rektor uczelni. 

— Uważam, że podstawą twardego stąpania po ziemi jest zachowanie dystansu do siebie — mówi rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. Robert Tomanek.


Portrety i karykatury wykonał Tytus Byczkowski, pochodzący z Poznania. Prace będzie można oglądać jeszcze przez miesiąc.

Cała inwestycja modernizacji rektoratu kosztowała prawie 20,5 mln złotych. 

Autor: Małgorzata Lachendro/ml/


Wiadomości regionalne