Czyste powietrze. Nabór wniosków.

fot. Jarosław Krajewski

Rozpoczyna się nabór wniosków o dofinansowanie termomodernizacji budynków z programu "Czyste powietrze"'. Będzie on realizowany w latach 2018-2029, jego budżet opiewa na 103 mld złotych. Wnioski drogą elektroniczną zainteresowani mogą składać do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Wczoraj w Bielsku-Białej prezes zarządu wojewódzkiego funduszu w Katowicach Tomasz Bednarek zapowiedział otwarcie w najbliższym czasie biura w stolicy Podbeskidzia. Ma ono służyć do lepszego kontaktu z mieszkańcami, zwłaszcza tymi w starszym wieku, którzy preferują osobisty kontakt z urzędnikiem:

#audio1

Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wahać się będzie od 30 do 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Właściciele domów, których dochody są najniższe otrzymają do 90%. Maksymalnie dotacja może wynieść 53 tysiące złotych.

Autorzy programu oczekują, że w jego ramach zmodernizowanych zostanie w Polsce ok.3 milionów domów jednorodzinnych. Biuro w Bielsku-Białej mieścić się będzie przy ulicy Legionów 57.

Autor: Jarosław Krajewski /mm/