Recital mistrzowski Mariusza Patyry

Kolejnym wydarzeniem trwającego w Częstochowie 12. Festiwalu Wiolinistycznego im. Bronisława Hubermana będzie recital mistrzowski Mariusza Patyry.  

Skrzypek jest pierwszym Polakiem, który wygrał "Premio Nicolo Paganini" i zdobył specjalną nagrodę za najlepsze wykonanie Kaprysów Nicolo Paganiniego oraz kopię skrzypiec "Il Cannone", które należały do wielkiego wirtuoza. Mariusz Patyra jest także laureatem wielu innych prestiżowych konkursów skrzypcowych. Występował w Europie, Japonii, Stanach Zjednoczonych Ameryki i w Ameryce Południowej. Koncertował m.in. z Royal Chamber Orchestra Tokyo, Orchestra Fondazione Arturo Toscanini, Orchestra di Roma, Orchestra Filarmonica Marchigiana, z Polską Orkiestrą Radiową, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia "Amadeus", Orkiestrą Filharmonii Narodowej w Warszawie i Orkiestrą Sinfonia Varsovia. 

Koncert, podczas którego w wykonaniu Mariusza Patyry usłyszymy dziesięć utworów, w tym Nocturn cis moll Fryderyka Chopina, w Filharmonii Częstochowskiej rozpocznie się o godzinie 19-tej.

Autor: M. Barasińska /as/