Siostra Bernadetta. Monety Karskiego. Unieważniony przetarg.

wychsistrybernadetty2_kaluz_120O tej sprawie mówi cała Polska. Siostra Bernadetta, która kierowała zabrzańskim ośrodkiem wychowawczym, skazana za znęcanie się nad dziećmi i zezwalanie na przemoc, odwołała się od kary dwóch lat więzienia. Sąd dziś jej wniosek odrzucił. Siostra nie pojawiła się na rozprawie. Od tej decyzji może się jednak odwołać. Z Pawłem i jego siostrą, którzy byli wychowankami tego ośrodka, rozmawiał Łukasz Kałuża.


 

karski_monety_120Nazywany najsłynniejszym kurierem polski walczącej, Jan Karski, uhonorowany w setną rocznicę urodzin. Gdy przekazywał swoje raporty i relacje, zachodni przywódcy, a nawet niektórzy liderzy organizacji żydowskich w USA, nie dawali wiary jego wstrząsającym relacjom o Holokauście. Dzisiaj oficjalnie do obiegu trafiły znaczki i specjalne monety z podobizną Jana Karskiego. Czy pamiętamy kim był i czego dokonał, sprawdzał nasz reporter Szymon Kępka.


 

stadionslaski_asia_120Termin zakończenia modernizacji Stadionu Śląskiego znowu się przesunie. Wszystko przez decyzję Krajowej Izby Gospodarczej, która nakazała unieważnienie przetargu na zadaszenie tego obiektu. Sprawą zajął się nasz reporter, Marcin Wielgus.


 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl

Relacje reporterów Radia Katowice