Nowe oddziały szpitalne. Gigantyczna flaga. Targi pracy.

Do tej pory powiat tarnogórski oraz lubliniecki były tak zwaną "białą plamą", jeśli chodzi o możliwość leczenia udarów mózgu.

W szpitalu powiatowym w Tarnowskich Górach od niedawna funkcjonował wprawdzie pododdział udarowy, ale leczenie pacjentów szpital musiał finansować sam. W tym miesiącu został on włączony do sieci szpitali i ma zapewnione finansowanie z Narodowego Funduszu Zdrowia. Starania o to podjęło wiele osób. Dzisiaj w placówce zorganizowano uroczyste spotkanie z udziałem wiceministra zdrowia. Na miejscu była także reporterka Radia Katowice, Dorota Stabik.


Zazwyczaj jest tabletka, zastrzyk i znieczulenie. W tym szpitalu dochodzą jeszcze niestandardowe metody – takie jak wyciszenie pacjenta poprzez muzykę relaksacyjną. 

Chodzi o Szpital Powiatowy w Będzinie. Jak wynika z badań, ponad połowa dorosłych mieszkańców Polski posiada choćby minimalną, ale jednak, wadę wzroku. Dziś otwarto tam nowy oddział okulistyczny. Na co mogą liczyć pacjenci? To sprawdzał Łukasz Szwej.


Dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości górale rozłożyli w górach, na Sumowej Grapie w Milówce, 100-metrową "Biało-Czerwoną".

Nie zabrakło podopiecznych Fundacji Braci Golec, ale i dumnych mieszkańców Żywiecczyzny. Po raz pierwszy w plenerze zabrzmiała góralska aranżacja Mazurka Dąbrowskiego, stworzona przez muzyków z Milówki. Zarejestrowała ją – dla państwa – nasza reporterka Katarzyna Graboń.


Na pytania i wątpliwości przyszłych pracowników odpowiada dziś na Śląsku 750 pracodawców z 50 różnych branż.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach trwają targi pracy "Absolvent Talent Days". To oferta dla wszystkich, którzy nie tylko poszukują stałej pracy, ale również staży, praktyk, bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Targi odwiedziła reporterka Radia Katowice.


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl