Dress for Succes. Herbata. Latarnie. Orka.

Idea jest prosta: kobiety, które osiągnęły sukces pomagają tym, które znalazły się na życiowym zakręcie. Dress for Success to organizacja, która wspiera kobiety w poszukiwaniu pracy, organizuje im bezpłatne szkolenia i warsztaty, poszerzające nie tylko kompetencje zawodowe, ale także podnoszące samoocenę. Daje wsparcie psychologiczne, pomaga przygotowywać CV, uczy wystąpień publicznych i prezentacji. " Czasem jedno zdanie wypowiedziane przez kobietę sukcesu może zmienić życie kobiety na zakręcie" – ta deklaracja, którą usłyszeli uczestnicy uroczystej gali zorganizowanej z okazji 10-lecia działalności Dressu w Polsce sprawiła, że trzeba było poprawiać makijaże. Dorota Stasikowska-Woźniak, która organizację sprowadziła do Polski i od 10 lat nią kieruje, odebrała w czasie konferencji tytuł Kobiety Dekady. W urodzinowej imprezie z wielką przyjemnością wzięła udział nasza reporterka, Anna Sojka.W czym pić herbatę, w jakiej temperaturze ją parzyć i jaka jest najlepsza? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Herbaty, który rozpoczął się w Katowicach. W Górnośląskim Centrum Kultury można tez obejrzeć wystawę poświęconą kulturze azjatyckiej i skorzystać z porad herbacianych ekspertów. Z mikrofonem wybrała się tam Paulina Kurek. Pod latarnią jest najciemniej, mówi stare polskie porzekadło. Część mieszkańców Skoczowa uważa, że na miejscowym rynku i kilku ulicach tego miasta to się sprawdza. Po tym, jak wymieniono stare żarówki na ledowe, rozpętała się tu dyskusja czy nie jest za ciemno. Opinie są podzielone a tym tropem, w ciemno, w dzień i w nocy, poszedł nasz reporter Andrzej Ochodek. Orka, skiba, podorywka – to słowa które osobie wychowanej w mieście mówią niewiele. Dla rolników to jednak chleb powszedni. W Nakle Śląskim odbył się wojewódzki konkurs orki. Uczniowie szkół rolniczych z całego regionu zaprezentowali swoje umiejętności. Konkurs po raz 22 zorganizowany został przez Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nakle Śląskim. Na miejsce udał się reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl