U-Rodziny

Firma rodzinna to nazwisko, to twarz właściciela. Wielu z przedsiębiorców świadomie decyduje się na budowanie wizerunku firmy w oparciu o rodzinność. Przedsiębiorstwa rodzinne są postrzegane jako godne zaufania, gdyż nie pozostają anonimowe. Odpowiada za nie konkretny człowiek, konkretne nazwisko. Strategia tych firm kreowana jest na podstawie wartości, jakie zostały wykształcone przez rodzinę biznesową. 

W Katowicach rozpoczyna się 11. edycja Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych U-RODZINY. Uczestnicy spotkania przez 4 dni będą wymieniać doświadczenia, planować przyszłość i dyskutować o roli rodzinnych firm w rozwoju polskiej gospodarki. Ważne jest także to, że firmy rodzinne to w przeważającej większości firmy innowacyjne.Nowoczesny Region to cykl, w którym prezentujemy nowe oblicze naszego regionu.

Badania naukowe, e-biznes, rozwoj techniki, kopalnia start up-ów, biotechnologie, najnowsze sytestemy informatyczne to tylko niektóre zagadnienia jakimi zajmują się naukowcy i biznesmeni w województwie śląskim.

Udowadniają, że śląskie to zagłębie nowoczenych technologii.

Nowoczesny Region