Rewitalizacja. Konferencja. Smart City.

To miejsce będzie nie do poznania. Chodzi o zbiornik Starganiec, który znajduje się na pograniczu Mikołowa i Katowic. Kiedyś ulubione miejsce mieszkańców, dziś nieco zaniedbane. Na szczęście są plany rewitalizacji. W tej sprawie podpisano list intencyjny. Nad Starganiec wybrał się nasz reporter. Czy to poważne plany, czy tylko obietnica wyborcza, to pokaże przyszłość. Nagranie przygotował Łukasz Szwej. W Infostradzie temat trudny, ale ważny. Chodzi o osoby chore terminalnie. O tym, jak im pomóc w sposób całościowy – medyczny, duchowy i prawny – dyskutują specjaliści w gliwickim Instytucie Onkologii. Podczas 2-dniowej konferencji lekarze, prawnicy, etycy i duchowni z całej Polski rozmawiają o sensie uporczywej terapii, prawie do godnej śmierci i opiece paliatywnej. Konferencja potrwa do soboty a przysłuchiwała się jej reporterka Radia Katowice, Agnieszka Loch.Zintegrowana Karta Miejska, inteligentne oświetlenie uliczne, sieć szybkiego bezprzewodowego Internetu miejskiego, mała architektura miejska, cyfrowa informacja miejska, inteligentne przystanki i ławeczki. To tylko niektóre rozwiązania w ramach Smart City, które przedstawiono dziś w Bielsku-Białej. Był tam nasz reporter Andrzej Ochodek.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl