Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Pierwszy inwestor w Bytomiu

fot. Joanna Opas

Pierwszy inwestor pojawił się w bytomskiej części Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To firma produkująca panele do bram garażowych. 

Jak zaznacza Tadeusz Kościński, Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii, to ważne, by zmieniać gospodarczo te miasta, w których upadł ciężki przemysł. W Bytomiu znalazł się inwestor, który wykorzystuje wysokie technologie, a to jest szczególnie ważne dla tego miasta, bo pozwala nie tylko tworzyć nowe miejsca pracy, ale także zapewnia gospodarczy i społeczny rozwój. 


Mariusz Janas, przewodniczący bytomskiej Rady Miejskiej podkreśla, że w Bytomiu brakuje miejsc pracy, poziom bezrobocia wynosi obecnie około 12 procent i jest znacznie wyższy niż w ościennych miastach. Pierwszy inwestor daje nadzieję na pozyskanie kolejnych, zwłaszcza, że premier obiecał pomoc w pozyskiwaniu kolejnych przedsiębiorców, którzy będą chcieli tu inwestować.


Barbara Piątek, wiceprezes strefy zaznacza, że dla Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej to także wyzwanie. Strefa jest otwarta nie tylko na duże firmy, ale także na sektor małych i średnich przedsiębiorstw.


A nowi inwestorzy chcący wybudować swoje zakłady w bytomskiej części strefy, będą mogli liczyć na preferencyjne warunki. 

Autor: Joanna Opas/ml/