Inwestycje w transport. Wizytacja ministra i wojewody.   

fot. Joanna Opas

Inwestycje w transport pomogą podnieść konkurencyjność naszego regionu - uważa Jerzy Kwieciński, Minister Inwestycji i Rozwoju, który odwiedził Śląsk.

Zdaniem ministra Kwiecińskiego, dla rozwoju regionu wyjątkowe znaczenie mają połączenia kolejowe, a sztandarowym projektem jest rewitalizacja odcinka między Tarnowskimi Górami i Zawierciem.


Koszt tej inwestycji to około 700 milionów złotych, z czego ponad 500 milionów złotych to środki unijne. Także drogi lokalne wymagają modernizacji. Zdaniem wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka, rządowe programy wsparcia tych inwestycji pozwolą poprawić jakość infrastruktury drogowej w regionie.


Minister wraz z wojewodą wizytowali w Bytomiu budowę jednej z dróg realizowaną z rządowym wsparciem. Zdaniem ministra, miasta takie jak Bytom zasługują na wsparcie.


Rząd wsparł budowę drogi dojazdowej do osiedla domków jednorodzinnych przy ulicy Orzegowskiej. Mariusz Janas, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu, podkreśla, że to poprawi jakość życia tych mieszkańców.


Rząd wsparł budowę drogi kwotą 1,4 mln złotych.

Autor: Joanna Opas /pg/