Piłkarskie drużyny z regionu odrabiały zaległości
24.10.2018
20:04:00

Piłkarskie drużyny z regionu odrabiały zaległości. W 14. kolejce pierwszej ligi dwunasty mecz z rzędu bez porażki zanotował Raków Częstochowa. Zespół Marka Papszuna zremisował z ŁKS Łódź 1:1.

Goście prowadzili od 14. minuty po golu Rafała Kujawy. W doliczonym czasie gry rzut karny wykorzystał Arkadiusz Kasperkiewicz. Raków umocnił się na pozycji lidera pierwszoligowych rozgrywek. Nad drugą Sandecją Nowy Sącz częstochowianie mają trzy punkty przewagi. Oba zespoły zmierza się w Częstochowie w sobotę.

Derbowa rywalizacja w Jastrzębiu pomiędzy GKS-em a Podbeskidziem Bielsko-Biała zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Jastrzębianie prowadzili od 39. minuty po trafieniu Kamila Adamka. W 57. minucie wyrównał Bartosz Jaroch, choć Podbeskidzie od 47. minuty grało w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Filipa Modelskiego. Gola na wagę trzech punktów w 88. minucie zdobył Adam Żak.

W drugiej lidze wicelider Elana Toruń zremisowała z Ruchem Chorzów 0:0

Autor: Tomasz Gancarek /pg/