Temat do dyskusji: współpraca organizacji pozarządowych z lokalnymi samorządami

Dzisiejszym tematem do omówienia będzie współpraca organizacji pozarządowych z lokalnymi samorządami na przykładzie Bielska-Białej. Czy samorząd jest otwarty i pomocny, jakie są kilkuletnie doświadczenia naszych gości, którzy prowadzą różne, odległe od siebie formy aktywności. Kończy się kadencja tego samorządu, obecny prezydent ustępuje, urzędnicy zostają. Ocena zatem jest jak najbardziej na miejscu, a przy okazji pytanie - co będzie po wyborach? Gośćmi bielskiego studia Radia Katowice są dziś Małgorzata Stasiaczek z Bielskiego Studia Piosenki, założycielka grupy społecznej młodych mam Bielski Dzidziuś,  Agnieszka Łyczko z fundacji Mysikrólik i Stowarzyszenia Atmosfera oraz Bartosz Ciopiński, prezes Stowarzyszenia Ekodrive. Rozmawia Jarosław Krajewski.
 Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.