Niepodległa jest kobietą. Patriotyczny Lubliniec dla krwiodawców. Dzień Śniadanie Daje Moc.

Nie ma chyba w tym roku słowa, które słyszelibyśmy częściej niż "niepodległość". Odmieniamy je przez wszystkie przypadki. Tak jak Katarzyna Kuroczka, nauczycielka chorzowskiej Szkoły Podstawowej nr 17. 

„Niepodległa jest kobietą” – to wyjątkowy konkurs, który przygotowała dla uczniów. Ale o kogo tak naprawdę chodzi, kiedy mówimy "Niepodległa"? Czy to jakaś osoba? Jeśli tak, to jak wygląda? Co robi? O to uczniów zapytała Paulina Kurek. 


W Lublińcu na Bulwarze Grotowskiego honorowi krwiodawcy oddali dziś krew.

Akcja jest częścią ogólnopolskiej kampanii honorowego krwiodawstwa #Niepodleglamamwekrwi. Do ambulansu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach ustawiła się kolejka chętnych. Relacja Zdzisława Maklesa. 


Już po raz 8. śląscy uczniowie biorą udział w ogólnopolskiej akcji "Dzień Śniadanie Daje Moc". Uczniowie i przedszkolaki uczą się zasad zdrowego odżywania, jedzą wspólnie przygotowany posiłek i śpiewają edukacyjne piosenki.

Wydarzenie odbywa się w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Jedną ze szkół odwiedziła z mikrofonem Małgorzata Lachendro. INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl