Konferencja COP24. Ponad 20 tysięcy chętnych do wzięcia udziału.

Około 26 tysięcy osób chce wziąć udział w grudniowym szczycie klimatycznym w Katowicach – COP 24. Podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych do spraw Klimatu mają zapaść kluczowe decyzje dotyczące powstrzymania globalnego ocieplenia.

Jak powiedziała Lidia Wojtal, ekspert ds. COP24, do tej pory to konferencja klimatyczna w Paryżu w 2015 roku skupiła najwięcej uczestników.

— Wygląda na to, że szczyt w Katowicach będzie porównywalnie ciekawy, bo zgłoszonych jest 26 tys. uczestników — mówi Lidia Wojtal. 

Jak dodaje, nie wykluczone, iż zainteresowanie COP 24 może być jeszcze większe, bo rejestracja chętnych jeszcze się nie zakończyła. Akredytacja się na grudniową konferencję potrwa do 26 listopada.

Szczyt klimatyczny ONZ rozpocznie się 3 grudnia i potrwa jedenaście dni. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele 196 państw i delegaci Unii Europejskiej. Podczas COP 24 mają zostać wyznaczone zasady wdrażania porozumienia paryskiego, zawartego w 2015 r. Porozumienie to wzywa wszystkie państwa do podjęcia działań w celu powstrzymania globalnego ocieplenia.

Polska już po raz czwarty będzie gospodarzem szczytu klimatycznego. 

/iar/pg/