Festiwal Rawa Blues nominowany do Europejskiej Nagrody Bluesowej

fot. mat. prasowe

Śląski festiwal znalazł się w gronie nominowanych do tegorocznych European Blues Awards.

Impreza powalczy o zwycięstwo z trzema innymi europejskimi festiwalami bluesowymi. Głosowanie internautów potrwa do 10 listopada. Europejskie Nagrody Bluesowe przyznawane są od 1981 roku.

O zwycięstwach w poszczególnych kategoriach nie decyduje żadne jury, lecz wyłącznie fani bluesa. Od sześciu lat plebiscyt organizowany jest w cyfrowej formie. To najstarszy i największy niezależny ranking bluesowy ogłaszany poza Stanami Zjednoczonymi. W tym roku rywalizacja toczy się w dziesięciu kategoriach.

Rawa Blues została nominowana w kategorii Best Event/Festival (czyli najlepsze wydarzenie/festiwal). Głosowanie – pod adresem https://europeanbluesawards.wordpress.com/ – zakończy się w sobotę w samo południe.

Rawa Blues Festival jest jednym z największych i najbardziej prestiżowych bluesowych festiwali w Europie. Należy do grona laureatów prestiżowej nagrody „Keeping The Blues Alive”, przyznawanej przez amerykańską The Blues Foundation osobom i instytucjom, które najbardziej przyczyniają się do "podtrzymania przy życiu" oraz „rozwoju muzyki i kultury bluesowej”. Przez lata, na scenie katowickiego „Spodka” wystąpiły ikony gatunku, laureaci Grammy oraz Blues Music Awards, czyli bluesowych „Oscarów”, wśród nich: Junior Wells, Koko Taylor, Keb Mo, Robert Cray, Albert Lee i Marcia Ball.

/pg/