Zwiedzanie. Spektakl. Szydełkowanie.

Gmach Sejmu Śląskiego to ważny świadek historii w naszym regionie. W przeddzień Święta Niepodległości w godzinach wieczorno-nocnych można go będzie zwiedzić. Przewodnicy oprowadzą po wszystkich tajemniczych zakamarkach. Nasza reporterka Joanna Opas wraz z przewodnikiem, Michałem Pęczkiem i z mikrofonem oczywiście, zajrzała w wiele ciekawych miejsc.Fundacja na rzecz młodych twórców Jazdaa Polska! zaprasza na wyjątkowy spacer po instalacji zmysłów, która pojawi się w sobotę w Katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA. Instalacja nosi nazwę "Tropizmy", a jej elementy powstały w trakcie twórczych warsztatów z osobami niewidomymi. Samo słowo „tropizm” oznacza reakcję ruchową roślin i zwierząt na bodziec. Organizatorzy zapewniają, że instalacja, poprzez różnorakie bodźce zmysłowe, pozwoli uczestnikom przeżyć niezapomniane doświadczenie. Bodźce dźwiękowe pojawiające się w nagraniu są zamierzone. Instalacja "Tropizmy" jest inspirowana spektaklem "Jama" Franza Kafki. Trzy zmysłowe spacery po wystawie odbędą się w sobotę o godzinie 18:00, 19:00 i 20:00. Obowiązują wcześniejsze zapisy drogą mailową pod adresem tropizmy@gmail.com. Z realizatorami instalacji rozmawiała Małgorzata Lachendro.W szkole podstawowej nr 1 w Siewierzu nauczyciele zarażają uczniów sowimi pasjami. Wszystko po to, by pokazać sposoby spędzania czasu poza komputerem i bez telefonu w dłoni. W szkole na stałe organizowane są m.in. zajęcia artystyczne. Teraz przyszedł czas na rękodzieło, które na stałe zagości w planie lekcji lada chwila. Na lekcję pokazową wybrała się nasza reporterka Gabriela Kaczyńska.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl