Bogumił Starzyński u Bartka Gruchlika

fot. Ryszard Stotko

Bogumił Starzyński, kompozytor, aranżer, dyrygent i wieloletni dziennikarz muzyczny Radia Katowice opowie o swojej współpracy z Jerzym Milianem. Właśnie ukazała się nowa płyta z archiwalnymi nagraniami z lat 70. 

W ciągu siedemnastu lat Orkiestra Rozrywkowa PRiTV w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana nagrała kilka tysięcy minut muzyki. Wśród nich mnóstwo instrumentalnych pereł, z których zaledwie drobna część ukazała się wówczas na płytach. Wydany jesienią 2017 roku „Pretekst” podsumowywał pierwsze półtora roku działalności Orkiestry. Kolejna płyta „Bez przesady” kontynuuje tą opowieść, przedstawiając nagrania zrealizowane w latach 1975-76. Znalazło się tu miejsce i dla filadelfijskiego soulu „Wybacz mi Barry” autorstwa Bogumiła Starzyńskiego i klimatów bliskich muzyce funk. Jest też bossa nova, swingująca adaptacja Straussa i kilka ciekawych adaptacji ówczesnych przebojów – w tym wykonany na wibrafonie przez Jerzego Miliana „Hej pomóżcie ludzie” z repertuaru Dżambli. Z autorem utworu „Wybacz mi Barry” rozmawia Bartek Gruchlik.

Więcej o płycie „Bez przesady” na stronie: gadrecords.pl/portfolio/jerzy-milian-orkiestra-rozrywkowa-pritv-katowicach-bez-przesady-cd