Puchar Świata w skokach. 6 Polaków w konkursie. ♬

Data: 16-11-2018

thumbnail
fot. pzn.pl

W sobotę Wisła ponownie będzie miejscem inauguracji Pucharu Świata w skokach narciarskich. O godz. 15.00 rozpocznie się pierwszy w sezonie konkurs skoków.

Sześciu Polaków awansowało do niedzielnego, indywidualnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle. Drugie miejsce w kwalifikacjach zajął Dawid Kubacki, 15. był Piotr Żyła, 28. Jakub Wolny, 33. Stefan Hula, 39. Maciej Kot, a 48. Kamil Stoch. Kwalifikacje wygrał Rosjanin Jewgienij Klimow. Kwalifikacji nie przebrnęli Aleksander Zniszczoł, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Klemens Murańka, Przemysław Kantyka i Paweł Wąsek. 

W sobotę skoczkowie walczyć będą w Wiśle w konkursie drużynowym. Stefan Horngacher zdecydował, że Polskę reprezentować będą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Jakub Wolny. 

Serią próbną o godz. 15.00 rozpocznie się w Wiśle pierwszy w sezonie konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Godzinę później rozpocznie się rywalizacja drużynowa. Pierwsi kibice z całej Polski przyjechali do Wisły już wczoraj.Również mieszkańcy Wisły przeżywają emocje.Na Placu Hoffa w Wiśle uruchomiona została Strefa Kibica, która czynna będzie do zakończenia Pucharu Świata w niedzielę. 

Uwaga kierowcy – przy dojeździe do skoczni w Malince została zmieniona organizacja ruchu, a organizatorzy apelują o skorzystanie ze specjalnej linii autobusowej z centrum Wisły.

Autorzy: Tomasz Gancarek, Andrzej Ochodek /rs/pg/

 


Galeria

6 Polaków w konkursie Pucharu Świata
Wiadomości sportowe

07-02-2019