A więc wojna

W odcinku wspomnienia rodziny Henryka Flamego czytali studenci Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego: Niccoletta Dragon i Wojciech Pęksa.
Audycję zrealizował akustycznie Jacek Kurkowski. 

Zachęcamy także wszystkie osoby, które mają informacje o oddziałach Bartka, chciałyby podzielić się wspomnieniami do kontaktu z nami bartek@radio.katowice.plfot. IPN
W przededniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – na antenie Radia Katowice – startuje cykl audycji historyczno-edukacyjnych "Nieśmiertelni – historia oddziałów Bartka". Przez osiem kolejnych sobót, o godzinie 11.15, będziemy prezentować historię życia i działalności Henryka Flamego. Wraz ze startem cyklu uruchamiamy także skrzynkę kontaktową. Pod adresem mailowym: bartek@radio.katowice.pl czekamy na informacje o oddziałach "Bartka", wspomnienia mieszkańców Śląska, zdjęcia lub inne pamiątki po partyzantach. Wspólnie chcemy stworzyć bogate archiwum zgrupowania. W audycjach wykorzystujemy dokumenty, wspomnienia, fragmenty rozkazów, które interpretują studenci Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego. Projekt radiowy realizowany jest razem z katowickim Instytutem Pamięci Narodowej.