"Czujemy się młodo, zdecydowanie". Rozmowa z zespołem Kobranocka

W piątek (23.11.2018) odbyła się druga odsłona wspólnego przedsięwzięcia Sebastiana Riedla i Radia Katowice. Na Scenie Radia Katowice w Riedel Music Club wystąpił zespół Kobranocka.

Andrzej ‘Kobra’ Kraiński i Jacek Bryndal, opowiedzieli o swoich wrażeniach po koncercie, a także o słynnej “Irlandii” i o tym, kiedy będzie nowa płyta. Rozmawiała Aleksandra Siążnik.Zespół nagrał 8 albumów studyjnych w swojej, ponad 30 letniej, karierze. Skład grupy tworzą obecnie: Andrzej „Kobra” Kraiński, Jacek Bryndal, Jacek Moczadło i Piotr Wysocki, a początki Kobranocki sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego".

Podczas akustycznego koncertu, zespół zaprezentował przekrój swojej dyskografii. Jak sami mówią, widzowie mogli usłyszeć piosenki, których do tej pory jeszcze nie grali na żywo. Oczywiście, nie zabrakło też największych przebojów zespołu.  

Autor: Aleksandra Siążnik