Żory po pożarze. Bernard Piccard. Bar tlenowy.

Tydzień trwało dogaszanie ogromnego pożaru składowiska opon w Żorach. Nad znaczną częścią miasta przez długi czas unosił się czarny dym. Teraz mieszkańcy obawiają się o swoje zdrowie, urząd miasta sprawdza natomiast czy doszło do zanieczyszczenia środowiska. Na miejsce udał się reporter radia katowice, Kamil JasekGdy jego samolot z zamontowanymi panelami solarnymi okrążał naszą planetę, cały świat wstrzymał oddech. Nikt bowiem nie wierzył, że uda się przelecieć ponad 40 tysięcy kilometrów bez kropli paliwa. Gdy dr Bertrand Piccard wylądował, udowodnił, że niemożliwe nie istnieje. Wyjątkowy wizjoner został dziś uhonorowany na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, gdzie odebrał tytuł doktora honoris causa. Uroczystość poprowadził rektor uczelni profesor Arkadiusz Mężyk. To nagranie przygotowała Joanna Opas.Niezależnie od warunków pogodowych - w samym centrum Katowic można zaczerpnąć świeżego powietrza. W dawnej siedzibie Muzeum Śląskiego w Katowicach Metropolia otworzyła bar tlenowy. Ponoć już jeden 15-minutowy seans czyni cuda. To trzeba koniecznie sprawdzić. Od poniedziałku do piątku bar otwarty jest od 9:00 do 13:00, a w weekendy od 10:00 do 14:00. Przy okazji w dawnej siedzibie Muzeum Śląskiego obejrzeć można mapping z historią regionu, obejrzeć wystawę czy wziąć udział w warsztatach ekologicznych. Strefa Metropolii czynna będzie do 16 grudnia. Do baru udał się nasz reporter, Łukasz Szwej.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl