Greta Thunberg COP24. Mikołajki. Psie sucharki. Kultura w więzieniu.

15 letnia Szwedka Greta Thunberg - to jedna z najchętniej słuchanych osób na szczycie klimatycznym w Katowicach. Dziewczynka troszczy się o środowisko od kiedy skończyła 9 lat, w tym roku podjęła jednak radykalne działania - W każdy piątek zamiast pójść do szkoły protestuje przed szwedzkim parlamentem. O ochronie klimatu, z Gretą oraz ekspertem - fizykiem i pisarzem Marcinem Popkiewiczem rozmawiała reporterka Radia Katowice.


W Dzień Świętego Mikołaja nie może być Infostrady bez udziału najmłodszych. 6 grudnia to bowiem data wyczekiwana przez dzieci, a szczególnie przez te grzeczne. Wzorowych zerówkowiczów w Szkole Podstawowej im. Stanisława Ligonia w Katowicach odwiedziła reporterka Radia Katowice.


Wysyłanie kartek pocztowych to nadal świąteczna tradycja. Choć powoli odchodząca do lamusa. A szkoda, bo teraz wysyłając kartkę, będzie można pomóc. I to tym, którzy świąteczny czas, spędzą samotnie w zimnej budzie.


Przedstawiciele zakładów karnych z południowej Polski dyskutują na temat wpływu zajęć kulturalno- oświatowych- na osadzonych. W ostatnim czasie ta sfera resocjalizacji nabrała tempa, a proponowane więźniom zajęcia obejmują wszystkie obszary kultury. Konferencja badawczo- naukowa na ten temat odbywała się na terenie Zakładu Karnego w Ciągowicach niedaleko Zawiercia.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl