Siostry Goławskie o nowym albumie w Radiu Katowice

fot. Piotr Grzesiak

Siostry Kasia i Ewa Goławskie od najmłodszych lat miały kontakt ze sceną. Zaczęło się od tradycyjnego folkloru, który pozwolił im dostrzec piękno regionu z ,którego pochodzą. Rozwinął warsztat wokalny i taneczny.  Brały udział w Ogólnopolskich Festiwalach zdobywając szereg nagród muzycznych. Wystapiły w kilku programach typu talent show.

Siostry Goławskie absolwentkami Szkoły aktorskiej w Krakowie. Mówią o sobie, że najważniejsza dla nich jest naturalność i pasja, która powinna być odzwierciedleniem duszy i płynąć z głębi. Ich bliźniaczy duet to jedna wielka emocja i prawda. Taka też jest ich płyta SIOSTRY.SONET.POP.

Na płycie pojawiło się siedem autorskich utworów wyprodukowanych przez multiinstrumentalistę, kompozytora, autora tekstów i producenta- Pawła Steczkowskiego. Tylko w takim składzie mogło powstać coś tak wyjątkowego. Delikatne brzmienia fortepianu ale również etniczne brzmienia Flamenco, dają doskonałą mieszankę, wrażliwą na każde ucho.

O nowym albumie, a także o tym, w jaki sposób powstają teksty utworów, z Siostrami Goławskimi, rozmawia Mariusz Masiarek.