Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


COP24. Konferencja inżynieryjna. Konferencja psychiatryczna.

Data: 07-12-2018


W Katowicach trwa Szczyt Klimatyczny ONZ. W związku z tym gościmy prawie 30 tysięcy osób z Polski i zza granicy. Czy to duże utrudnienie dla mieszkańców i jak obcokrajowcom podoba się stolica Górnego Śląska sprawdzała reporterka Radia Katowice. Agnieszka Loch. 


Ponad 300 studentów i doktorantów prezentowało swój dorobek naukowy podczas dzisiejszej, ósmej międzynarodowej konferencji "Inżynier XXI wieku", organizowanej przez bielską Akademię Techniczno-Humanistyczną. Można powiedzieć tak: ich wykładowcy z jednej strony mogą zazdrościć młodym postępu technologicznego, z drugiej mają powody do satysfakcji, wszak najnowsze osiągnięcia to wynik także ich pracy dydaktycznej. Komputery co za nas myślą, drukarki co nam wydrukują niemal wszystko oraz roboty co przyniosą piwo a nawet je otworzą. Czyż ta inżynieria współczesna nie jest piękna? Kolejna konferencja i kolejne wynalazki w bielskiej ATH pokażą za rok. O inżynierię dawną i dzisiejszą popytał Jarosław Krajewski. 
Ponad 1200 uczestników, w tym spora grupa adeptów tego zawodu, kilkanaście sesji i nowe zjawiska, zarówno w leczeniu, diagnostyce, jak i postrzeganiu tej dziedziny. W Wiśle do jutra obradować będą psychiatrzy, psycholodzy i psychoterapeuci. Trwa XII Międzynarodowy Kongres Psychiatrii MedForum 2018. O krótką diagnozę polskiego społeczeństwa, a także o zalecenia na święta, pytała uczestników Jadwiga Woźnikowska.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

13-02-2019

24-12-2018 Wigilia. Święta.