Nowy kalendarz Radia Katowice. Spotkanie opłatkowe.

fot. Dorota Stabik

W Galerii na Żywo Radia Katowice zaprezentowano radiowy kalendarz na 2019 rok. To plakat profesora Romana Kalarusa "Odlotowe Radio Katowice". Profesor już po raz drugi zaprojektował wyjątkowy kalendarz. 

W uroczystej prezentacji wzięli udział metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek i prezydent Katowic Marcin Krupa. 

— Jesteśmy zaszczyceni, że po raz kolejny nasz radiowy kalendarz to dzieło tak wybitnego artysty — zaznaczył gospodarz wieczoru Prezes Zarządu Radia Katowice Piotr Ornowski.    

W studiu koncertowym Radia Katowice odbyło się także świąteczne spotkanie pracowników. 

Piotr Ornowski, prezes Radia Katowice, powiedział, że mijający 2018 rok, był dla radia bardzo dobry. 

— Ugruntowaliśmy swoją pozycję na rynku medialnym województwa śląskiego, kupiliśmy nowy, multimedialny wóz transmisyjny. Po wielu chudych latach to radio kończy rok "na plusie". Stanowimy tutaj jedną wielką radiową rodzinę, dlatego cieszmy się nią w tym czasie, zwłaszcza, że przed nami trudny rok 2019. Rok pełen wyzwań…  wierzę, że razem damy sobie radę i za rok spotkamy się tutaj razem, z uśmiechami na twarzach — dodał prezes Ornowski.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odniósł się do trwającego w Katowicach Szczytu Klimatycznego. 

— Ten Szczyt Klimatyczny, od strony teologii, od strony Biblii, pokazuje nam Stworzyciela i stworzenie. Wracamy do początku stworzenia. Na początku "Bóg powiedział i stało się…" i "widział Bóg, że było dobre". Ta relacja została nam w tych dniach przypomniana. A szczególną relację między Stworzycielem, a stworzeniem zbudował ten, który stał się Synem — mówił abp Skworc.

Przypomniał, że Bóg z miłości do człowieka dał swojego Syna. 

— Chciałbym Państwu życzyć, byście przekazywali tę miłość dalej, w waszych domach, w waszych rodzinach, przy stole wigilijnym, mając w ręku opłatek… Niech nam w budowaniu relacji miłości pomoże też Radio Katowice — dodał abp Skworc.

Uroczysty wieczór uświetnił występ Zespołu Regionalnego Koniaków.


/ds/mm/rs/


Radiowe Wydarzenia