Marihuana. Konkurs smogowy. Przedstawienie. Nastroje po COP24.

Od dzisiaj w aptekach dostępna jest medyczna marihuana. Ten lek oferują na razie 3 apteki we Wrocławiu, Koninie i Poznaniu. Marihuana w formie leku została zalegalizowana już rok temu. Lekarze przepisywali lek pacjentom, którego nie można było kupić w Polsce. Teraz się to zmieni. W nadchodzącym roku farmaceuci przejdą szereg szkoleń, przygotowujących ich do tego, jak lek odpowiednio do potrzeb pacjenta przygotować. Materiał przygotowała Paulina Pikiewicz.


W Katowicach rozstrzygnięto dziś konkurs „Moja walka ze smogiem” skierowany dla uczniów z województwa śląskiego. Młodzi ludzie przesłali dziesiątki prac w formie reportażu, wideo oraz plakatu w których pokazywali jak ważna jest walka z zanieczyszczeniem środowiska. O ich inspiracje i pomysły pytał reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Amatorski Teatr Integracji Międzypokoleniowej prezentuje dziś w Częstochowie spektakl "Ci co zginą będą siewcami". Teatr i przedstawienie to efekt projektu realizowanego przez częstochowską Fundację Małego i Dużego Człowieka Kolorowa. Teatr powstał, by zintegrować podczas wspólnej pracy  seniorów i młodzież. 40 aktorów amatorów od czerwca przygotowywało przedstawienie. Dziś o godzinie 17.00 zaprezentują je w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie, a my odwiedziliśmy jedną z ostatnich prób z mikrofonem.


Dobiegł końca Szczyt Klimatyczny ONZ. Katowice gościły ponad 20 tysięcy osób z 200 krajów świata. Czy negocjacje przyniosą  efekt i czy szczyt był utrudnieniem dla mieszkańców sprawdzała reporterka Radia Katowice Agnieszka Loch.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl