Tragiczne święta. Prawdopodobnie dopalacze zabiły 3 osoby.

fot. Policja

Dopalacze prawdopodobną przyczyną śmierci trzech osób z powiatu mikołowskiego. 

Do tragedii doszło w Święta. Śląska Policja poinformowała o śmierci trzech osób: 35-letniej mieszkanki Mikołowa oraz dwóch mężczyzn w wieku około 22 i 24 lat. Jeden z mężczyzn, podobnie jak 35-latka, został znaleziony przez członków rodziny w miejscu zamieszkania. Drugi sam zgłosił się do szpitala z uwagi na złe samopoczucie. Tam zmarł. Z ustaleń policjantów wynika, że ofiary najprawdopodobniej się nie znały, ale funkcjonariusze nie wykluczają innego powiązania tych osób. 

Sekcja zwłok wykaże, czy to rzeczywiście dopalacze były przyczyną zgonów, jednak o tym, że trzy osoby mogły zażyć śmiertelną truciznę poinformowali członkowie ich rodzin. 

Śląska policja potwierdza zatrzymanie trzech osób w związku ze śmiercią mieszkańców powiatu mikołowskiego. Teraz policja ustala, jaki związek z postępowaniem mają zatrzymani. 

Policja przypomina, że dopalacze są trucizną i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Śląscy policjanci apelują, by w razie podejrzenia, że mamy do czynienia z osobą pod wpływem dopalaczy, natychmiast wezwać pomoc lekarską oraz o sytuacji powiadomić policję.

 Autor: Paulina Kurek /rs/