Utrudnienia drogowe na beskidzkich trasach

Utrudnienia drogowe w Beskidach. W korkach utkniemy w Szczyrku i w Wiśle. To w związku z falą powrotów z wyjazdów turystycznych w góry i z trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Jak przekazują służby drogowe – w wielu przypadkach okazuje się, że kierowcy podróżują samochodami nieprzystosowanymi do warunków zimowych.

Od kilku godzin zakorkowana jest trasa 942 w Szczyrku. Kierowcy stoją od Białego Krzyża do Buczkowic. Przejazd kilkunastu kilometrów zajmuje nawet ponad 2,5 godziny. 

Natomiast na drodze wojewódzkiej 941 przymusowe postoje na trasie z Istebnej do Wisły i dalej przez centrum Wisły w kierunku Skoczowa.

W całym regionie jeździ się nie najlepiej. Intensywne opady deszczu utrudniają widoczność, drogi są mokre, śliskie i odbijają światło. Co przekłada się na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W nocy te opady zaczną przechodzić w opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. W Beskidach i na przedgórzu spadnie do 8 cm białego puchu, a porywisty wiatr powodował będzie zawieje i zamiecie śnieżne.


Autor: Marta Dobrowolska /pg/