Rysiek Riedel we wspomnieniach. Premiera książki LIVE.

Na Scenie Radia Katowice w Riedel Music Club, 5 stycznia, spotkały się niezwykłe osobistości, a powód był jeden — premiera książki o Ryśku Riedlu. To był wyjątkowy wieczór. 

Rysiek Riedel we wspomnieniach to nowość na rynku wydawniczym. Nowość jest dobrym określeniem, chociaż o tej postaci próbowano już opowiedzieć wielokrotnie, m.in. poprzez film, spektakl teatralny, czy inne książki. Zamierzeniem było wyciągnięcie Ryśka ze sceny. Marcin Sitko, autor, spisał wspomnienia najbliższych Ryśka. Historie opowiedzieli przyjaciele, współpracownicy, a także rodzina, która obok muzyki dla frontmana grupy Dżem była najważniejsza. Wypowiedzieli się: Karolina Riedel, Leszek Winder, Kazimierz "Filo" Galaś, Waldemar Łata i wielu innych. 

Podczas sobotniego, premierowego spotkania niektórzy z nich usiedli na kanapach Sceny Radia Katowice w Riedel Music Club i rozszerzyli to, co możemy przeczytać w książce. Wysłuchaliśmy wielu anegdot, bo jak wiele razy podczas wieczoru podkreślano, Rysiek był człowiekiem wesołym, nie zabrakło również wzruszeń. Ogromną niespodziankę sprawiła Karolina Riedel, córka Ryśka Riedla, która niespodziewanie pojawiła się na spotkaniu, pomimo tego, że na co dzień mieszka w Portugalii. Powrócił temat rodziny, obok Karoliny, przez całe spotkanie na scenie był obecny Sebastian Riedel, gospodarz spotkania, który napisał słowo wstępne do książki, a tego wieczoru wykonał utwory swojego ojca. Publiczność śpiewała wspólnie z Sebastianem, nie można się temu dziwić, kto nie zna takich przeboju "Czerwony jak cegła", czy "Naiwne pytania".

W książce "Rysiek Riedel we wspomnieniach" Marcina Sitko znajdziemy odpowiedź, jaka była nieznana, ukryta twarz Riedla, o której przez 25 lat od śmierci artysty zapomniano oraz niejednokrotnie nas zaskoczy.

— Wydawało mi się, że ja też wiem wiele o tej postaci albo nawet tak wiele, że być może nie ma powodu żeby ją jeszcze spróbować odkryć, a okazało się, że nie, że dałem się zaskoczyć — mówił autor książki. 

W życiu piękne są tylko chwile, a jedną z nich warto poświęcić na przeczytanie tych wspomnień. 

Aleksandra Siążnik

Poniżej polecamy również zapis transmisji z tego wzruszającego wieczoru. 

Na scenie Radia Katowice w Riedel Music Club odbyła się premiera długo wyczekiwanej książki "Rysiek Riedel we wspomnieniach".

To cenna i pięknie wydana pamiątka dla tych, którzy pamiętają jednego z najbardziej niezwykłych wokalistów polskiej sceny muzycznej. Przed rozpoczęciem premierowego spotkania nasi reporterzy relacjonowali ostatnie minuty przygotowań do premiery. 


Sebastian Riedel, gospodarz spotkania w Riedel Music Club, zapewniał, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik.


Podczas spotkania widzowie mieli okazję wysłuchać opowieści osób związanych z legendarnym wokalistą, a także dowiedzieć się ciekawych faktów dotyczących powstawania książki i dołączonych do niej dodatków. Uświetnieniem wieczoru był mini-koncert, podczas którego syn Ryszarda Riedla, Sebastian, zaśpiewał utwory wykonywane pierwotnie przez jego ojca.Z Sebastianem Riedlem oraz autorem książki, Marcinem Sitko, rozmawiał w przeddzień premiery Mariusz Masiarek.

Radiowe Wydarzenia