Infostrada - magazyn reporterów

thumbnail

INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy.

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl


Pianiści. Dziki. Kolędy. Lotnisko.

Data: 11-01-2019


Od czwartku w Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu trwają przesłuchania do Pierwszego Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego. Najlepszych młodych pianistów usłyszmy w piątek podczas wieczornego koncertu. Na eliminacje przyjechali uczniowie z 40 Państwowych Szkół Muzycznych. Patronat honorowy nad konkursem objął rektor Akademii Muzycznej w Katowicach, profesor Władysław Szymański oraz prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęcińki. Nagranie przygotowała Gabriela Kaczyńska, której szkoła muzyczna nie jest obca.
Od kilku dni wszyscy żyjemy tematem odstrzału dzików. To w związku z planem Ministerstwa Środowiska i Polskiego Związku Łowieckiego. Zakłada on zmniejszenie populacji zwierząt, aby uchronić je przed rozprzestrzeniającym się wirusem afrykańskiego pomoru świń. Przeciw odstrzałom są ekolodzy, naukowcy, część leśników i myśliwych. A wczoraj w Katowicach i wielu innych miastach, odbyły się manifestacje w obronie dzików. Tematem zajęła się Marta Dobrowolska.
Kolędy, pastorałki i piosenki związane z Bożym Narodzeniem od wczoraj królują w Będzinie. Jest głośno, malowniczo, barwnie, wesoło. Trwają tam finałowe przesłuchania 25. Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Finałowe przesłuchania potrwają do soboty, a w niedzielę koncert galowy w Sanktuarium Golgoty Wschodu. Wstęp na wszystkie występy jest wolny, z czego skorzystała i nasza reporterka Agnieszka Strzemińska, która nie tylko przysłuchiwała się przesłuchaniom, ale także podglądała festiwal od kuchni. 
Rekordowa liczba pasażerów, rekordowa liczba połączeń, nowe inwestycje, plany dotyczące kolejnych – lotnisko w Pyrzowicach liczy statystyki i podsumowuje ubiegły rok. Podobno najlepszy w historii. A czy coś się nie udało? Na pewno będziemy sprawdzać, czy kiss and fly na lotnisku zacznie funkcjonować. Tematowi postanowiła przyjrzeć się nasza reporterka Joanna Opas.
Prowadzą
Infostrada - magazyn reporterów

24-12-2018 Wigilia. Święta.

21-12-2018

13-11-2018