Radio Katowice na Śląskim Festiwalu Nauki

fot. Ryszard Stotko

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbywa się kolejny Śląski Festiwal Nauki.

Tegorocznej edycji Festiwalu towarzyszy hasło "Energia".  Na stoiskach zobaczyć można łaziki marsjańskie, uczuciowe rośliny z pamięcią, egzotyczne pająki i chrupki kukurydziane zanurzane w ciekłym azocie. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym każdy bezpośrednio może doświadczyć nauki.


Impreza jest okazją do rozmowy z naukowcami i obejrzenia setek inspirujących doświadczeń. Jak mówi Radosław Aksamit z Uniwersytetu Śląskiego współorganizującego wydarzenie, festiwal to 30 tysięcy metrów kwadratowych czystej nauki.


Wśród wielu stoisk można odwiedzić również stanowisko Radia Katowice wraz z nowym wozem transmisyjnym.

Gościem tegorocznego Śląskiego Festiwalu Nauki jest Nicole Scott - astronautka NASA, która ponad 100 dni spędziła w międzynarodowej stacji kosmicznej. Podczas spotkania w Katowicach opowiedziała też o stworzonych przez siebie obrazach, z których część powstała w Kosmosie. Nowością na festiwalu jest strefa laserowych pokazów naukowych. W programie ponownie znalazł się Przegląd Garażowych Wynalazków dla amatorskich konstruktorów. W zeszłym roku Międzynarodowe Centrum Kongresowe odwiedziło ponad 30 tysięcy osób. Śląski Festiwal Nauki potrwa do jutra. Polskie Radio Katowice jest patronem medialnym wydarzenia.

Autorzy: Piotr Grzesiak, Gabriela Kaczyńska, Paulina Kurek, Paulina Pikiewicz, Ryszard Stotko /rs/


Radiowe Wydarzenia