Zbiórka elektrośmieci

Przez cały maj, w parafiach diecezji sosnowieckiej będzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zbiórkę prowadzi Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" pomagające wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów.

"Oczyść dom i świat z elektrośmieci i daj nadzieję żyjącym bez domu na krańcu świata!" – zachęcają organizatorzy. Zebrane pieniądze będą przekazane na projekty edukacyjne w Afryce.

W ramach akcji można przekazać m.in. zużyte komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony stacjonarne i komórkowe, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory i inne produkty, których nie wolno wyrzucać do normalnych śmietników.

Sprzęt mogą przekazywać osoby prywatne jak i firmy, urzędy, szkoły i instytucje (otrzymując wymaganą Kartę Przekazania Odpadu). W poniedziałek na elektrośmieci oczekują będzińskie parafie, we wtorek czeladzkie i w Wojkowicach. Zużyty sprzęt wystarczy dostarczyć na miejsce zbiórki – przy kościele lub plebanii - szczegółowe informacje w poszczególnych parafiach.

Autor: Jacek Filus