Temat do dyskusji: Hospicja

fot. Krzysztof Słabikowski

Jutro w Częstochowie rozpoczyna się XXIII Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Opieki Paliatywnej i Zespołów Hospicyjnych, która potrwa do soboty. Praca w opiece paliatywnej i hospicyjnej jest wymagająca, każdego dnia stawia przed trudnymi decyzjami medycznymi i dylematami etycznymi. Opieka nad pacjentem nieuleczalnie chorym, wymaga od osób ją realizujących wiedzy z zakresu postępowania terapeutycznego oraz kompetencji społecznych. Tematem przewodnim konferencji będą słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane podczas Apelu Jasnogórskiego w 1983 roku: „Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali”. Czym jest praca hospicjów, jacy ludzie mogą tę pracę wykonywać, jacy ludzie wymagają pomocy i na jaką pomoc mogą liczyć? Temat do dyskusji w studiu w Częstochowie podejmują Anna Kaptacz - prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej i Izabela Kaptacz - sekretarz tego Stowarzyszenia. Program prowadzi Zdzisław Makles.
 Po 18:15 na antenie Radia Katowice pojawia się dobra publicystyka. Codziennie nasi reporterzy i prezenterzy zmagają się z innymi tematami.

Wachlarz problemów jest bardzo szeroki. Wybieramy takie, o których możemy porozmawiać ze specjalistami, ale także takie, o których możemy usłyszeć od Państwa.