Zimna wojna z trzema nominacjami do Oskara

fot. youtube

Film "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego otrzymał trzy nominacje do Oskarów.

Amerykańska Akademia Filmowa przyznała mu nominacje w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny i w kategorii reżyseria. Nominację otrzymał również Łukasz Żal, w kategorii najlepsze zdjęcia. Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Radosław Śmigulski, gratulując nominacji podkreślał, że "Zimna wojna" to w pełni profesjonalny projekt filmowy.

Zdaniem dyrektora PISF, w przypadku "Zimnej wojny" poziom artystyczny reżysera nie podlega dyskusji, natomiast poziom produkcyjny był niespotykany w polskiej kinematografii. 

— Ten profesjonalizm przy wysokim poziomie artystycznym reżysera, aktorów i całej ekipy przekłada się na sukces — podkreślał.

"Zimna wojna" była współfinansowana przez PISF, za co podziękowała producentka filmu Ewa Puszczyńska. Jednocześnie zapewniła, że nadal będzie prowadzona intensywna kampania promocyjna tego filmu. Na kampanię składają się pokazy filmu, spotkania reżysera i głównych bohaterów, zarówno z widzami jak i członkami Amerykańskiej Akademii Filmowej oraz kampania medialna.

Wszystko po to – jak wyjaśniała Ewa Puszczyńska – by filmem zainteresować jak największą liczbę członków Akademii i skłonić ich do tego, by film obejrzeli. Ceremonia rozdania Oskarów odbędzie się 24 lutego. 

/iar/pg/