Zażalenie na decyzję Sądu o nie przedłużeniu aresztu dla byłego prezesa KNF.

Prokuratura złożyła zażalenie na decyzję sądu, który nie przychylił się do wniosku o przedłużenie aresztu dla byłego prezesa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego. Informację tę potwierdził Polskiemu Radiu Katowice prokurator Tomasz Tadla. 

Prokuratorzy wnosili o przedłużenie aresztu, sąd jednak uznał, że chociaż jest duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanego mu czynu, ale nie zachodzi już obawa matactwa. Dalszy areszt w tym wypadku - zdaniem sądu - nie jest konieczny. Termin tymczasowego aresztowania Marka Chrzanowskiego upływa 26 stycznia. Jak dodał prokurator Tomasz Tadla, szanse na to, że sąd zdąży rozpatrzyć zażalenie przed sobotą - są raczej teoretyczne. 

Marek Chrzanowski jest podejrzany o przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści osobistej i majątkowej przez inną osobę. Były szef KNF usłyszał zarzut w listopadzie w związku z marcową rozmową z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim. Według Leszka Czarneckiego, Marek Chrzanowski, w zamian za przychylność Komisji wobec banku, miał mu złożyć propozycję korupcyjną. Rozmowę tę biznesmen nagrał i skierował zawiadomienie do prokuratury. 

Markowi Chrzanowskiemu grozi 10 lat więzienia. 

Autor: Joanna Opas