GKS podejmuje Onico

Przed siatkarzami GKS-u Katowice drugi mecz w Spodku w sezonie 2018/19. W środę, 6 lutego o godzinie 17:30 zespół Piotra Gruszki podejmie ONICO Warszawa.

ONICO Warszawa pretenduje w tym sezonie do medali. Świadczy o tym chociażby obecność w składzie takich zawodników jak mistrzowie świata - Bartosz Kurek, Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek i Bartosz Kwolek. Stołeczny zespół do tej pory rozegrał 16 spotkań, z których wygrał 12. Zgromadzone 35 punktów dają ONICO pozycję wicelidera PlusLigi.

GKS Katowice plasuje się na 7. miejscu. Serię ostatnich dobrych wyników zespołu Piotra Gruszki przerwał mecz w Lubinie w miniony piątek, w którym trójkolorowi przegrali z Cuprum 1:3. - Żałujemy tego meczu, bo nie tak powinien się on potoczyć. Nie zaprezentowaliśmy swojej siatkówki i będziemy chcieli ją pokazać w starciu przeciwko ONICO - zapowiedział Rafał Sobański, przyjmujący GieKSy.

Katowiczanie mają niekorzystny bilans spotkań z warszawskim zespołem. W siedmiu rozegranych dotąd meczach sześciokrotnie lepsi byli rywale. GKS wygrał raz, ale za to... w Spodku. W meczu play-off w sezonie 2016/17 zespół triumfował 3:1. 


/mm/mat.pras./