Europejski Dzień Numeru Alarmowego. Ferie w Beskidach. Światowy Dzień Chorego.

Mieści się w podziemiach Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i stanowi centrum dowodzenia służbami ratunkowymi w całym województwie. To tutaj na co dzień pracują operatorzy, którzy odbierają połączenia na numer alarmowy 112. Mowa o Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Dziś operatorzy mają swoje święto. W zeszłym roku odebrali 1,8 mln połączeń. Jednym z nich było połączenie od żony policjanta - Grzegorza Białka.


Uczniowie z naszego województwa rozpoczęli ferie. W Beskidach zorganizowano wiele zimowisk a na stokach narciarskich panuje prawdziwa zima.
W naszym dzisiejszym raporcie sprawdzimy jak przygotowała się na ten szczególny okres-gmina Brenna. Zanim jednak tam wyruszymy,sprawdzimy stan techniczny naszego autokaru.


Pacjentki leczące się onkologicznie wzięły udział w warsztatach makijażu pod okiem profesjonalnych wizażystek. Z okazji Światowego Dnia Chorego taką atrakcję przygotowało katowickie Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Katowicach. Wiele pań przyznało, że pozwoliły sobie na makijaż po raz pierwszy od wielu lat. Rozmawiała z nimi Paulina Kurek.


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl