Autobusy Jastrzębie. Protest Rolników. BCC

Niemal połowa autobusów obsługujących pasażerów w Jastrzębiu Zdroju nie wyjechała wczoraj na ulice. Kierowcy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej nie przyszli do pracy zasłaniając się zwolnieniem lekarskim. To forma protestu wobec likwidacji przedsiębiorstwa. Decyzja kierowców wywołała wczoraj komunikacyjny paraliż. Dziś sytuacja wygląda nieco lepiej.  Na trasy ruszyły pojazdy innego przewoźnika, nie wszędzie jednak udało się załatać dziury w rozkładzie. Do Jastrzębia udał się reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.

 
 

Rolnicy z powiatu Kłobuckiego blokowali dziś drogę krajową w Waleńczowie. Protestują przeciwko niskiej opłacalności hodowli trzody chlewnej. Poza blokowaniem drogi przygotowali także oficjalne pismo do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym informują o swojej trudnej sytuacji i wymieniają oczekiwania względem rządzących. 


 

Katowicka Loża Business Center Clab zorganizowała dziś debatę poświęconą sytuacji województwa śląskiego. Do udziału w niej zaproszono między innymi Marszałka Województwa Jakuba Chełstowskiego, władze miasta, a także środowisko naukowe oraz przedstawicieli innych instytucji samorządu gospodarczego. Debatowano między innymi o tym, że nasz region posiada olbrzymi potencjał, ale nie wykorzystuje swoich szans. 


 


INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl