Piłka nożna - Ekstraklasa - Piast wygrywa na wyjeździe z Arką
22.02.2019
19:50:00

Arka Gdynia przegrała z Piastem Gliwice 1:2 (0:2) w meczu otwierającym 23. kolejkę piłkarskiej ekstraklasy.

Goście prowadzili od 28. minuty po trafieniu Jakuba Czerwińskiego. W 43. minucie na 2:0 podwyższył Joel Valencia. W 83. minucie rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Michał Janota. Pięć minut później Damian Zbozień strzelił jedynego gola dla żółto-niebieskich.

- Jesteśmy zadowoleni ze zwycięstwa. Potwierdziliśmy dobrą dyspozycję z meczu z Lechem Poznań. Wracamy do Gliwic z trzema punktami - powiedział trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik na konferencji prasowej po spotkaniu z Arką Gdynia.

W tabeli Arka, dla której to trzecia porażka z rzędu zajmuje 11. miejsce (25 pkt). Piast jest piąty (37 pkt),

Arka Gdynia - Piast Gliwice 1-2 (0-2)

0-1 - Czerwiński, 28 min.

0-2 - Valencia, 43 min.
1-2 - Zbozień, 88 min.

Arka: Steinbors - Zbozień, Marić (90. Cvijanović), Danch, Marciniak - Deja, Janota, Nalepa (79. Aankour), Zarandia - Jankowski, Banaszewski (74. Sołdecki).

Piast: Plach - Kirkeskov, Czerwiński, Sedlar, Konczkowski (85. Jodłowiec) - Felix, Dziczek, Hateley, Pietrowski, Valencia - Parzyszek (74. Papadopulos).

Żółte kartki: Dziczek, Plach - Marciniak, Marić, Sołdecki.