Prezydent Duda w województwie śląskim

fot. Krzysztof Słabikowski

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedza dziś Lubliniec, Herby i Kłobuck.

W Lublińcu Prezydent wziął udział w prezentacji uzbrojenia i wyposażenia Jednostki Wojskowej Komandosów. To wizyta robocza – mówił podpułkownik Krzysztof Łukawski, rzecznik prasowy Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych.


Andrzej Duda złożył wieniec pod pomnikiem, poświęconym polskim żołnierzom pododdziałów specjalnych, których tradycje jednostka dziedziczy.

Prezydent wręczył odznaczenia za zasługi w czasie użycia sił zbrojnych Rzeczpospolitej poza granicami państwa w czasie pokoju. Spotkał się z mieszkańcami gminy w Herbach i Kłobucku.

Podczas swojego wystąpienia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Hrebach nawiązał do historii tej gminy. 


Prezydent zwrócił uwagę, że Polska powinna rozwijać się w sposób zrównoważony. 


Podczas spotkania z mieszkańcami Herbów, prezydent Andrzej Duda, mówił o konieczności wzrostu płac. Zdaniem prezydenta, wzrost płac to jeden z czynników, który może sprzyjać powrotowi Polaków z zagranicy. Według niego rynek pracy jest w bardzo dobrej kondycji, jednak potrzeba więcej.


Prezydent Andrzej Duda podkreślił dziś w Herbach, że zarobki kadry kierowniczej Narodowego Banku Polskiego powinny być jawne. Dodał też, że prezes NBP Adam Glapiński nie namawiał go do niepodpisywania ustawy w tej kwestii. Mimo wątpliwości, co do szczegółowych rozwiązań ustawy złożył pod nią podpis. Nie wyjaśnił jednak o jakie wątpliwości chodziło. 


Andrzej Duda spotkał się także z mieszkańcami Kłobucka. W swoim wystąpieniu prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do powstającej w pobliżu autostrady zapowiedział, że porozmawia z ministrem infrastruktury o budowie obwodnicy Kłobucka. 


Prezydent odniósł się także do uroczystości organizowanych z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 


To był ostatni dziś punkt wizyty głowy państwa w powiatach Lublinieckim i Kłobuckim.

Autor: Zdzisław Makles, Krzysztof Słabikowski/pg/ml/