Lekkoatletyka - HME - Swoboda złotą medalistką w biegu na 60 metrów!
03.03.2019
07:34:00

Ewa Swoboda zdobyła złoty medal w biegu na 60 metrów podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Glasgow.

Polka, którą jest liderką światowych list na tym dystansie, uzyskała w sobotę czas 7,09 sekundy i o pięć setnych sekundy pokonała Holenderkę Dafne Schippers. Trzecia była Brytyjka Asha Phillip wolniejsza o sześć setnych (7,15).

Dla pochdzącej z Żor 21-letniej Swobody to największy sukces w karierze.

Z kolei Justyna Święty-Ersetic zajęła szóste miejsce w biegu na 400 metrów podczas halowych lekkoatletycznych mistrzostw świata w szkockim Glasgow.
Złoto wywalczyła Szwajcarka Lea Sprunger (51,61 s). Druga była Belgijka Cynthia Bolingo Mbombo (+0,01 s), a trzecia Holenderka Lisanne De Witte (+0,73 s).