IEM podsumowanie. Platformy dla bocianów. Skansen u Michała w Koszęcinie.

Zakończyła się jedna z największym imprez gamingowych w Polsce. Wczoraj gracze oraz drużyny z całego świata zmagali się w finałach StarCraft oraz Counter Strike na zawodach e-sportowych Intel Extreme Masters w Katowicach. Impreza ponownie przyciągnęła tłumy graczy, cosplayerów oraz wielbicieli nowych technologii. Na miejscu był także reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


 

Podobno na północy Polski pojawiły się pierwsze bociany. My na boćki czekamy z utęsknieniem. Najpierw przemierzyć muszą kilka tysięcy kilometrów, by wrócić do swego gniazda. Ale na bociany ludzie nie czekają z założonymi rękami. W kilku miejscach zamontowano specjalne platformy pod ptasie kwatery. Tak było m.in. w Tarnowskich Górach.


W Koszęcinie można bezpłatnie odwiedzić Skansen u Michała. Michał Gryc z Koszęcina zbiera starocie od przeszło 20 lat. Ma kilka tysięcy eksponatów - od kapeluszy i porcelanowych lalek, przez  sprzęty gospodarstwa domowego, motocykle i maszyny rolnicze po zbiory tematyczne klas szkolnych czy starych zawodów.

Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl