Kongres Wyzwań Zdrowotnych. Robin Heart. Kobiety na budowie.

Blisko 60 sesji, 400 prelegentów, kilka tysięcy uczestników - liczby obrazujące IV Kongres Wyzwań Zdrowotnych robią wrażenie. To bez wątpienia największa wielosektorowa debata dotycząca ochrony zdrowia w Europie Środkowo-Wschodniej. Nie mogło na niej zabraknąć naszej reporterki, Anny Sojki. 


 

Centrum Rozwoju Kardiochirurgii imienia profesora Zbigniewa Religi zaprezentowało dziś swojego najnowszego robota medycznego. Jego projektowanie trwało 20 lat lecz dzięki temu możliwe będzie zastąpienie bezbłędną maszyną jednego z członków zespołu chirurgów. Urządzenie podziwiał reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. 


 

W działającym od trzech lat żywieckim Centrum Integracji Społecznej pomoc znajdują osoby zagrożone wykluczeniem w wejściu na rynek pracy. Uczestnicy otrzymują roczny kontrakt socjalny a także możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Obecnie w zajęciach uczestnicy pięćdziesiąt osób - mają do wyboru pracownie gastronomiczną, gospodarczą, produkcyjną i opiekuńczą, a także remontowo-renowacyjną. Co ciekawe - tę ostatnią - najchętniej wybierają panie... Twórczym poczynaniom pań z młotkami, wiertarkami i szlifierkami - z własnym narzędziem pracy - przyglądała się Katarzyna Graboń.

 
 


Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl