Raków Częstochowa zmierzy się z Legią. Transmisja spotkania.

fot. facebook.com/RakowCzestochowa

Raków Częstochowa podejmuje na własnym stadionie Legię Warszawa. To ćwierćfinał Pucharu Polski. Oba zespoły mają na koncie po dwa zwycięstwa w rundzie wiosennej swoich rozgrywek ligowych.

Transmisja od 18.00 - POSŁUCHAJ

— Raków jest liderem pierwszej i pretendentem do awansu do Ekstraklasy, a Legia Warszawa zajmuje drugą pozycję w najwyższej lidze rozgrywek. Czujemy przed warszawską drużyną taki sam respekt, jak przed każdym innym rywalem — mówi Daria Wollenberg – rzecznik prasowy Rakowa Częstochowa.


To jedno z najważniejszych wydarzeń piłkarskich w Częstochowie, choć Raków w obecnych rozgrywkach pucharowych grał już między innymi z Lechem Poznań.

— Spotkanie cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców. W okolicach stadionu mogą występować utrudnienia w poruszaniu się samochodami i parkowaniu, dlatego zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej — mówi Maciej Hasik z Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie.


— Jesteśmy bojowo nastawieni do dzisiejszego meczu — mówi Krzysztof Kołaczyk, wiceprezes Rakowa Częstochowa. 


Mecz na stadionie przy ulicy Limanowskiego w Częstochowie obejrzy ponad 4 tysiące kibiców. 

— Bilety wyprzedano w dwie godziny — dodaje Krzysztof Kołaczyk.


Organizatorzy spotkania proszą kibiców o pojawienie się na stadionie już o godzinie 16:00. Transmisja z ćwierćfinału Pucharu Polski: Raków Częstochowa – Legia Warszawa na antenie Polskiego Radia Katowice od godziny 18:00 na częstotliwości 98.4 FM. i w internecie.

Autor: Krzysztof Słabikowski /pg/rs/