Kładka dla pieszych... bez schodów. Żermun w I LO w Zawierciu. "Deklaracja Europejska" PiS.

W Bytomiu nad ruchliwą drogą siemianowicką powstała kładka dla pieszych. Teoretycznie służyć mogłaby jako bezpieczne przejście nad jezdnią, praktycznie jednak, żeby na nią wejść konieczne jest nadrobienie około pół kilometra. W czasie budowy promenady nie pomyślano o schodach które ułatwiłyby życie mieszkańcom. Konstrukcji przyglądał się reporter Radia Katowice, Kamil Jasek.


Zmiany klimatyczne wpływają na nas wszystkich. Jak im przeciwdziałać? O tym właśnie dyskutują uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych zaproszeni na konferencję Żermun do I LO w Zawierciu. Żermun to skrót od Żeromski Model United Nations, co oznacza, że młodzież dyskutuje o problemach globalnych naśladując obrady ONZ. Delegaci konferencji porozumiewają się w języku angielskim. W dyskusję włączył się także nasz reporter.


Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoją "Deklarację Europejską", zawierającą dwanaście punktów. Wśród nich mówi się o budowaniu Europy na wspólnych wartościach, o wspólnym rynku do którego wszyscy mają równy dostęp i o zrównoważonym rozwoju Unii Europejskiej, realizowanym poprzez politykę spójności. I właśnie o tej Deklaracji dziś porozmawiamy z naszym gościem z Brukseli.INFOSTRADA to magazyn reporterów Polskiego Radia Katowice, ale tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż INFOSTRADĄ.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl