Stanica. Powstania Śląskie. Przyrów.

Przyrów świętuje swoje 650-lecie. Z tej okazji na płycie rynku stanął pomnik króla Kazimierza Wielkiego, który lokował miejscowość. O wyglądzie pomnika zdecydowali mieszkańcy gminy, wybierając z trzech propozycji. Na rynku stanęło popiersie Kazimierza Wielkiego - naturalnej wielkości z brązu.


Tuż przed sezonem-Jezioro Międzybrodzkie zostało bez ratowników WOPRu i ich sprzętu. To efekt pożaru stanicy w nocy z czwartku na piątek. Co dziwne w tym samym czasie spłonęły domki letniskowe i wiaty w innych miejscach nad jeziorem. Żywiecka policja nie wyklucza podpalenia, ale śledztwo jeszcze trwa. Swoje przeprowadził nasz reporter.


To będzie rok obchodów 100-lecia wybuchu I Powstania Śląskiego. Walki Ślązaków doprowadziły ostatecznie do przyłączenia regionu do Polski. Dziś oficjalnie obchody zainaugurowano. Czekamy z niecierpliwością, a że symfonię stworzy Jan AP Kaczmarek - to możemy być pewni, że będzie to widowisko niezapomniane. Nagranie przygotował Łukasz Szwej.Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl