Zniszczony cmentarz. Alarm smogowy. Najmłodsi samorządowcy.

fot. Krzysztof Słabikowski

Na północy województwa śląskiego trwa spór o cmentarz ewangelicki w gminie Mykanów. Parafia katolicka, jako właściciel terenu, zwróciła się do gminy o pozwolenie na wycinkę drzew i uporządkowanie 200-letniego cmentarza ewangelickiego w Czarnym Lesie. Prace zostały wykonane, jednak zdaniem niektórych, nekropolia została zniszczona. Konserwator zabytków rozważa doniesienie w tej sprawie do prokuratury. Proboszcz, który zlecił prace zmienił parafię. Sprawą zajął się Krzysztof Słabikowski.Walka ze smogiem wymaga ścisłej współpracy oraz wieloetapowego planu działania. Nad rozwiązaniem tego problemu debatowali społecznicy, przedstawiciele miast oraz rządu. W Będzinie odbył się Zagłębiowski Okrągły Stół dla Czystego Powietrza. Z uczestnikami rozmawiał reporter Radia Katowice, Kamil Jasek. Zawiercie stawia na młodzież. Miasto ma bowiem najmłodszych polityków w Polsce. Prezydentowi miasta, Łukaszowi Konarskiemu, doradza młodzieżowy zastępca, 16-letni Jakub Kosoń. Miasto ma również najmłodszego radnego w Polsce. To 18-letni Dominik Janus. O swojej pracy w urzędzie młodzi politycy opowiedzieli reporterce Radia Katowice, Agnieszce Loch. Relacje reporterów Polskiego Radia Katowice to tak naprawdę to program Państwa – naszych Słuchaczy. 

Mamy nadzieję, że przez kontakt mailowy, telefoniczny lub za pośrednictwem portali społecznościowych będziemy bliżej tych miejsc regionu, które do tej pory odwiedzaliśmy z mikrofonem rzadko lub wcale. Na pewno częściej będziemy w Subregionie Zachodnim, wyjedziemy z dużych miast i poza Aglomerację.

Nowe dźwięki, nowe głosy, ale doskonale państwu znane z anteny Polskiego Radia Katowice. Zapraszamy na dźwiękową podróż z naszymi reporterami.

Chcesz, by nasz zespół zajął się twoją sprawą?

Czekamy na Wasze maile! reporter@radio.katowice.pl