GKS walczy dalej. Wygrana z Cracovią.
20.03.2019
22:31:00

Tauron KH GKS Katowice wygrał na krakowskim lodowisku z Comarch Cracovią 3:2 w środowym czwartym meczu półfinałowym Polskiej Hokej Ligi. Krakowianie w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 3-1, kolejne spotkanie w sobotę o 15.15 w Katowicach.

‪Po trzech porażkach z rzędu, TAURON KH GKS Katowice w Krakowie stanął przed widmem utraty marzeń o finale Polskiej Hokej Ligi. Podopieczni Toma Coolena potrzebowali wygranej, by przedłużyć serię z Comarch Cracovią, z którą przegrywali 0-3. Do gry dla GieKSy wrócił Oskar Krawczyk, który wyleczył kontuzję, jakiej nabawił się w pierwszej rundzie przeciwko Unii Oświęcim. Pierwsza tercja obfitowała w wiele zwrotów akcji, ponieważ ekipy co chwilę wymieniały się groźnymi strzałami. Wynik w 17. minucie otworzył obrońca GKS-u - Martin Cakajik, który wykorzystał zamieszanie i wpakował krążek do pustej siatki.

Na drugą tercję katowiczanie wracali z jednobramkowym prowadzeniem, choć Cracovia już w końcówce pierwszej części dała wyraźny znak, że chce jak najszybciej odrobić straty. Mimo to goście drugie 20 minut zaczęli znacznie lepiej, bo Bartosz Fraszko trafił do pustej bramki po szybkiej akcji GieKsy. Sędziowie potrzebowali sprawdzić, czy gol był strzelony prawidłowo z uwagi na przepychankę pod bramką, ale po wideoweryfikacji nie mieli już wątpliwości. Trzecie uderzenie także przyszło ze strony katowiczan. Maciej Urbanowicz pokonał Miroslava Koprivę technicznym strzałem obok parkana. Przy stanie 3:0 dla gości, Cracovia rozpoczęła wściekłą ofensywę.

Coraz to groźniejsze ataki zawodników Rudofla Rohacka przyniosły efekt w 38. minucie, gdy Bartłomiej Bychawski znalazł drogę do bramki mocnym strzałem z niebieskiej. Na ostatnie 20 minut wracaliśmy z prowadzeniem 3:1. Pierwsze fragmenty były szturmem gospodarzy, który udało się przetrwać dzięki dużej dawce szczęścia. Zabrakło go w 48. minucie, gdy po perfekcyjnie przeprowadzonej kontrze Paweł Zygmunt strzelił dla miejscowych bramkę kontaktową. Ostatnie minuty goście spędzili w obronie i mimo prawdziwej kanonady ekipy z Miasta Królów, GKS do domu wrócił z pierwszą wygraną w półfinałowej serii.

Kolejny mecz 23 marca w Katowicach.

COMARCH Cracovia: Kopriva (Kowalówka) - Kruczek, Charnaok, Drzewiecki, Bryniczka, Kapica - Rompkowski, Noworyta, Bepierszcz, Vachovec, Csamango - Bychawski, Jezek, Svec, Domogała, Trvdoń - Kisielewski, Gajor, Kamiński, Brynkus, Zygmunt.

TAURON KH GKS Katowice: Lindskoug (Kieler) - Devecka, Cakajik, Strzyżowski, Rohlta, Laakkonen - Wanacki, Jass, Łopuski, Pasiut, Malasiński - Jyrkkio, Tuhkanen, Fraszko, Sawicki, Wronka - Tomasik, Krawczyk, Jaszyn, Starzyński, Urbanowicz.

W czwartek czwarte półfinałowe spotkanie w drugiej parze - TatrySki Podhale Nowy Targ o godzinie 18.00 zagra z GKS-em Tychy. Po trzech meczach GKS ma dwa zwycięstwa, Podhale - jedno.